* Ogłoszenia i komunikaty


Urząd Gminy Ładzice informuje, że w dniu 1 sierpnia 2018 r.  o godzinie 17.00 zostanie przeprowadzona próba syren alarmowych (dźwięk ciągły trwający jedną minutę). Będzie to trening uruchamiania systemu alarmowania, upamiętniający jednocześnie 74 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

====================================================================

OGŁOSZENIE


Wójt Gminy Ładzice informuje, iż z dniem 25 czerwca 2018 r. wszczyna się na terenie Gminy Ładzice procedury związane z oszacowaniem strat w uprawach rolniczych spowodowanych suszą. W tym celu powołuje się Gminną Komisję ds szacowania szkód spowodowanych suszą. Według raportu Instytutu Upraw Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowy Instytut w Puławach susza objęła na terenie Gminy Ładzice: zboża jare i ozime, rośliny strączkowe, łąki i pastwiska, krzewy owocowe.

W/w rośliny podlegają oszacowaniu wyłącznie wtedy, gdy nie zostały zebrane z pól. Ponadto informuje się, że w celu określenia łącznej wysokości oszacowanych szkód w środkach obrotowych gospodarstwa rolnego koniecznym jest ustalenie do protokołu (w oparciu o oświadczenie rolnika) kwoty oszacowanych szkód wg obniżonego dochodu w produkcji roślinnej i w produkcji zwierzęcej przy uwzględnieniu średniej rocznej produkcji z ostatnich 3 lat.

Wszyscy zainteresowani winni zgłaszać się do siedziby Komisji (sala konferencyjna UG Ładzice) w dniach od 26.06.2018 r. do 5.07.2018 r. w godz. od 7:00 do 15:00. Wnioski dostępne są na stronie internetowej Urzędu: Wniosek o oszacowanie szkód przez komisję w gospodarstwie rolnym, powstałych w wyniku wystąpienia niekorzystnego zjawiska atmosferycznego  oraz w Urzędzie Gminy w Ładzicach,  pokój Nr 21.


Ładzice, dnia 25.06.2018r.                                                                                             Wójt Gminy Ładzice
                                                                                                                                          Wioletta Pichit

================================================================================================================================================

W A Ż N E

W związku z zamiarem przystąpienia Gminy Ładzice do Programu ograniczania niskiej emisji realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi polegającego na wymianie pieców węglowych na nowoczesne technologie, prosimy zainteresowanych mieszkańców o zgłaszanie się do Urzędu Gminy Ładzice (sekretariat) w dni robocze w godz. 7.00-15.00 wtorki do 17.00.

Termin przyjmowania zgłoszeń 11 maja 2018r.

 

Czyste powietrze w Gminie Ładzice !

Smog to zjawisko atmosferyczne powstałe w wyniku wymieszania się powietrza z dymem i spalinami. Jest toksyczne i nienaturalne. W ostatnich latach odnotowujemy wzrost stężenia trujących substancji w powietrzu.

W smogu mogą znajdować się również związki chemiczne, które są truciznami. Najczęście występującymi substancjami tego typu są benzopireny – związki chemiczne, których głównym źródłem są domowe piece, w których spalane jest drewno, węgiel niskiej jakości oraz śmieci. Równie szkodliwe są spaliny samochodowe, które na długo zostają w powietrzu, którym oddychamy.

Rośliny są naturalnymi filtrami powietrza. Zwłaszcza drzewa i krzewy bardzo skutecznie pochłaniają zanieczyszczenia. Jeśli często wychodząc na „świeże powietrze” czujesz nieprzyjemny zapach spalanych odpadów bądź słabej jakości paliwa grzewczego, nie bądź obojętny! Reaguj!

Dbajmy wspólnie o nasze zdrowie i nasze środowisko, np. poprzez:

  • wymianę pieca,

  • korzystanie z opału dobrej jakości,

  • jazdę rowerem, nie samochodem,

  • sadzenie drzew i krzewów.

Deklaracja-Program Ograniczenia Niskiej Emisji

 

Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Typ dokumentu:
image/jpeg
Rozmiar:
554KB
Liczba pobrań:
Trwa wczytywanie

Komunikat z załącznikami

28‑03‑2018 08:06:52

Informujemy, że  w 2018 roku w Programie Priorytetowym dla osób fizycznych istnieje możliwość uzyskania dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na wykonanie:

  1. Przyłączy kanalizacyjnych
  2. Przydomowych oczyszczalni ścieków
  3. Termomodernizacji budynków mieszkalnych, modernizacji źródeł ciepła, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Typ dokumentu:
application/pdf
Rozmiar:
148KB
Liczba pobrań:
Trwa wczytywanie
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Typ dokumentu:
application/pdf
Rozmiar:
360KB
Liczba pobrań:
Trwa wczytywanie
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Typ dokumentu:
application/pdf
Rozmiar:
121KB
Liczba pobrań:
Trwa wczytywanie
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Typ dokumentu:
application/pdf
Rozmiar:
52KB
Liczba pobrań:
Trwa wczytywanie
Informacja wytworzona przez:
Lucyna Woźniakowska , w dniu:  01‑02‑2008 14:05:00
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Andrzej Sękowski tel.:44 6840820 wew. 23 fax: 44 6840822 , w dniu:  01‑02‑2008 14:05:00
Data ostatniej aktualizacji:
08‑08‑2018 17:24:34
Ilość wyświetleń:
Trwa wczytywanie
Wczytywanie danych...
Lp. Rodzaj zmiany Data aktualizacji Wytworzono przez Wprowadzono przez Akcje
Wczytaj kolejne wersje artykułu
Pokaż archiwalne komunikaty publikowane na tej stronie